دوربین تشخیص چهره
پلتفرم هوشمند سازی دوربین های مدار بسته دیده بان

دوربین تشخیص چهره

پیش از انتخاب یک سیستم نظارت تصویری هوشمند و دوربین تشخیص چهره بهتر است اطلاعات خوبی نسبت به آن داشته باشید. زیرا این امر شما را قادر می‌ سازد تا یک تصمیم آگاهانه بگیرید و در مورد انتخاب خود احساس بهتری داشته باشید. اگر چه توصیه ما این است در انتخاب دوربین و سیستمی که نیازها و انتظارات شما را برآورده کند از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. ایمن سپهر با تیم تخصصی خود جهت مشاوره و اجرا، آماده خدمت‌ رسانی به شماست.

سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه، سیستمی متشکل از یک یا انواع دوربین مدار بسته در شبکه است که اطلاعات صوتی و تصویری گرفته شده را به مکان خاصی ارسال می‌ کند. این تصاویر در دسترس عموم نیستند و برای نظارت به صورت زنده یا ضبط و ذخیره‌ سازی، به مکانی مرکزی منتقل می‌ شوند.

سیستم نظارت تصویری دوربین تشخیص چهره هوشمند از طریق ویژگی‌ های تجزیه و تحلیل هوشمند فیلم، محیطی باز و قابل توسعه برای نرم افزار نظارت تصویری مبتنی بر رویداد فراهم می‌ کند که می‌ تواند برای افزایش امنیت و افزایش بهره‌ وری مورد استفاده قرار گیرند.

در مجموع بخش عظیمی از تصاویر در مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته به دلیل محدودیت زمانی، هیچ‌ گاه مشاهده و بررسی نمی‌ شوند. در نتیجه ضبط اتفاقات و فعالیت‌ ها از دست می‌ روند و رفتارهای مشکوک در زمان وقوع، مشاهده و بررسی نمی‌ شوند تا از آن‌ ها جلوگیری شود. بنابراین برای حل چنین مشکلاتی باید سامانه نظارت تصویری را به‌ سوی نظارت تصویر هوشمند هدایت کنیم.

پلتفرم هوشمند سازی دوربین های مدار بسته دیده بان

سه نوع تجزیه و تحلیل هوشمند ویدیویی متداول وجود دارد

1. تجزیه و تحلیل الگوریتم ثابت:

تجزیه و تحلیل یک الگوریتم ثابت تشخیص می‌دهد که آیا یک رفتار ناخواسته یا مشکوک در میدان دید دوربین فیلمبرداری رخ می‌ دهد یا خیر. و الگوریتمِ تشخیص داده‌ شده را به اپراتور اطلاع می‌ دهد. با این حال، هر کدام مسیر کاملاً متفاوتی را طی می‌ کنند تا به نتیجه برسند. تجزیه و تحلیل الگوریتم ثابت از الگوریتمی استفاده می‌ کند که برای انجام یک کار خاص و به دنبال یک رفتار خاص طراحی شده‌ است.

2. الگوریتم‌ های یادگیری هوش مصنوعی:

در بازه‌ی زمانی آغازین، سیستم در حال یادگیری رویداد هایی است که در روز، شب و هر ساعت از شبانه روز به صورت طبیعی رخ داده است. پس از بررسی و آنالیز، سیستم شروع به صدور هشدار درباره رفتارهایی در صحنه می‌کند که قبلاً آنها را ندیده است یا با آنچه در آن بازه زمانی برای آن روز هفته مشاهده کرده مطابقت ندارد.

3. سیستم‌ های تشخیص چهره:

سومین نوع تحلیل، تشخیص چهره است. از سیستم‌های تشخیص چهره در سیستم نظارت تصویری می‌توان برای کنترل دسترسی یا کمک به شناسایی افراد استفاده کرد. همچنین می‌توان از سیستم تشخیص چهره برای تحقیقات بیشتر استفاده کرد.

سیستم نظارت تصویری

سیستم‌های تشخیص چهره معمولی، نقاط موجود در صورت را با نمونه‌ی ذخیره شده در یک پایگاه ‌داده مطابقت می‌دهد. اگر چهره با یک رکورد مطابقت نداشته باشد، سعی می‌کند از بهترین تصویر موجود از آن شخص، رکورد جدیدی ایجاد کند. و در نهایت شرکت ایمن سپهر با بهره‌گیری از کارشناسان و مهندسان خبره جهت راه‌اندازی سیستم دیده‌بان به کمک شما خواهند آمد.

×
صنایع آتش نشانی و امداد نجات
مشاوره رایگان