نرم افزار هوشمند HSE
ضرورت داشتن اچ اس ای

نرم افزار هوشمند HSE

نرم افزار هوشمند HSE توسط شرکت دانش بنیان ایمن سپهر نوشته شده است و تمام نیاز های یک مدیر و کار بر اچ اس ای را براورده می کند.

مدیریت ریسک (HSE)

گاهی می‌بایست برای پیشگیری از کوچک‌ترین اتفاقات و خطرات ممکن، بزرگ‌ترین و مجهزترین امکانات و امور را برای اداره موقعیت انجام داد و همواره ریسک را کنترل کرد. بعضی اوقات خودآگاه و گاهی ناخوداگاه این کار انجام می‌شود. اما به ندرت شاهد مدیریت و کنترل ریسک به صورت فرایندی منظم و سیستماتیک هستیم. در این چند سطر اهمیت مدیریت ریسک در یک فرایند منظم و سیتماتیک را بررسی خواهیم کرد و به معرفی سیستم‌های کاملا هوشمند و کارآمد مثل: اپلیکیشن‌های آتش‌نشانی، لباس هوشمند و ربات‌های هوشمند آتش‌نشانی می‌پردازیم. به این منظور می‌بایست رویکردی موثر و پیشگیرانه برای شناسایی خطرات بالقوه انتخاب کرده  و از عوامل خطرناک محیط کار آگاهی کامل داشت. ارزیابی ریسک و نهایتا اجرای برنامه های موثر و کنترل شده اموری بس مهم و پیچیده است که گاهی با نیروی انسانی قابل کنترل یا کاهنده نیست.

: Healthy- Safty- Environmet (HSE)

(اچ‌اس‌ای) یا همان سلامت، ایمنی و محیط زیست را می‌توان یکی از موثرترین روش‌ها برای جلوگیری آگاهانه از هر نوع خطر احتمالی در نظر گرفت. در سال‌های اخیر استفاده از روش‌های ارزیابی و مدیریت ریسک در صنایع مختلف رو به گسترش است به طوری‌که در حال حاضر بیش از 50 نوع روش مختلف  در راستای شناسایی ،کنترل و کاهش پیامدهای خطرات به کار می‌رود؛ چه در صنایع آتش‌نشانی و ایمنی چه در صنایع نفتی و … . هر یک از صنایع بسته به نیاز خود می تواند از روش‌های مذکور بهره‌ی لازم را کسب کند. لذا یکی از وظایف سیستم های ایمنی و بهداشت موجود در هر صنعت ارزیابی ریسک ها و خطرات و انتخاب روش مناسب جهت اجرا در صنعت و سازمان مربوطه‌ی خود است.
از آن‌جایی که عموما نرخ خطاهای انسانی به عنوان مهم‌ترین عوامل بروز حوادث از نرخ وسایل الکترومکانیکی بیشتر است این اقدامات به عنوان کم‌اثرترین و آخرین راه برای کنترل خطرات استفاده می‌شود.

اچ‌اس‌ای و هوش مصنوعی:

(اچ‌اس‌ای) فرآیندی سه مرحله ای است که شامل: شناسایی خطرات در محل کار، ارزیابی خطرات ناشی از کار و اتخاذ تدابیر کنترلی برای کاهش خطرات می‌شود. اهمیت این موضوع به حدی قابل توجه است که جدا از اقدامات انسانی، شرکت ایمن سپهر آداک به‌ وسیله‌ی نرم افزار هوشمند HSE بروزترین و مجهزترین امکانات هوش مصنوعی به کمکِ ایمنی در صنایع مختلف مثل: معدن، پالایشگاه و صنایع نفتی و آتش نشانی و … آمده و با استفاده از بروزترین و مجهزترین امکانات این امر را به سهولت رسانده.

مدیریت ریسک بر بستر دوربین مدار بسته:

شرکت ایمن سپهر با استفاده از اپلیکیشن هوشمند اچ‌اس‌ای به کمک هرچه بیشتر امنیت و ایمنی محیط‌های کاری آمده و با استفاده از هوش مصنوعی در تمامی دوربین‌های مدار بسته در محیط‌های کاری موجب سهولت در تشخیص و اطلاع‌رسانی خطرات محیطی می‌شود. دوربین‌های مداربسته تعریف‌پذیر شده و می‌توان احتمال هرگونه خطر را برای آن‌ها تعریف کرد. به عنوان مثال: هوش مصنوعی هرگونه عیب و ایراد یا خطر احتمالی را پیش‌بینی و به اطلاع مدیر مربوطه می‌رساند؛ از جمله: نشتی گاز، الزام تجهیزات ایمنی انسانی مثل کلاه ایمنی، طناب و لباس مخصوص در ارتفاع، شناسایی دود، تشخیص نشتی مایعات، تعدد غیر استاندارد افراد در یک محیط بسته، استعمال دخانیات یا عدم رعایت بهداشت کاری و… از جمله قابلیت‌هایی است که بر روی دوربین‌های مداربسته تعریف شده و با کمک و مدیریت ریسک و اچ‌اس‌ای بر بستر سی‌سی‌تی‌وی یا نظارت تصویری از هرگونه خطر احتمالی در محیط جلوگیری می‌کند.

اپلیکیشن نرم افزار هوشمند HSE :

در جهت حفظ سلامت و تسریع در انجام اقدامات درمانی تشخیص افراد دارای علایم بیماری و برای حفظ بهداشت و سلامت تمامی کارکنان یک سازمان، اطلاعاتی از تمامی پرسنل دریافت می‌شود و  آزمایشات دوره‌ای و معایناتی صورت گرفته و بایگانی می‌شود. با کمک این اپلیکیشن تمامی این اطلاعات ذخیره شده و به صورت لحظه‌ای به روزرسانی می‌شود. به عنوان مثال اگر پرسنلی با مشکل جسمی مواجه شده و یا علائم غیرعادی داشته باشد این اپلیکیشن به صورت لحظه‌ای، با استفاده از آزمایشات و اطلاعات ذخیره شده فورا به مسئول اچ‌اس‌ای اطلاع‌رسانی می‌کند تا در صورت نیاز به بخش اورژانس سازمان یا کارخانه معرفی گردد. تجهیزات مورد نیاز این کار با پیگیری های مستمر مدیریت شرکت ایمن سپهر، مدیریت سفارشات و کنترل کالا و خرید مواد مصرفی در حداقل زمان ممکن تهیه شده و در اختیار سازمان‌ها، کارخانه‌ها و ادارات قرار می‌گیرید.

×
صنایع آتش نشانی و امداد نجات
مشاوره رایگان