ضرورت داشتن اچ اس ای
ضرورت داشتن اچ اس ای

ضرورت داشتن اچ اس ای

HSE

ضرورت داشتن اچ اس ای در سازمان‌ ها نه تنها موجب شادی و بازدهی بیشتر کارکنان می‌شود، بلکه می‌تواند به کاهش هزینه‌ های انسانی و آسیب‌ها و خسارات نیز کمک کند. در صورتی که برنامه سلامت، ایمنی و بهداشت محیط در اولویت قرار گیرد، شرکت‌ها می‌توانند به طور موثرتری با کارکنان ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، استانداردهای بهبود سلامت ، ایمنی و بهداشت محیط به شرکت‌ها کمک می‌کند تا  پروژه‌ها را به موقع به پایان برسانند و ارتباط کاری خود را با مشتریان بهبود بخشیده و مستحکم کنند.

آموزش سلامت، ایمنی و بهداشت باید به کارکنان جدید آموزش داده شود. البته کیفیت و کمیت این آموزش بسته به ماهیت کار، از دستورالعمل‌های ساده ارائه شده توسط سرپرست تا دوره‌های شناخته شده ملی که ارائه دهنده آموزش جامع پایه است، تفاوت دارد.  این برنامه آموزشی، اطلاعات پایه ای را در مورد مفهوم و قوانین بهداشت، ایمنی و محیط زیست با مجموعه ای از آموزش های نظری و عملی ارائه میدهد.

هدف:‌

طرح ایمنی و بهداشت قانونی کلی برای اقدامات ایمنی و رویه‌هایی است که باید در محل کار اجرا کنید. این قوانین بر پایه‌ی الزامات قانونی محلی و بین المللی آموزش داده می‌شوند. در سطوح پایین‌تر به عوامل اصلی این طرح اشاره‌ی مختصر شده است.

محدوده‌ی کاری:

شما می‌بایست محدوده‌ی کاری سازمان را ارزیابی کنید، این ارزیابی شامل تعیین خدمات، نقش‌ها و مسئولیت‌های کارکنان است. ارائه‌ی این روند استانداردها و محدودیت‌های شما را منظم‌تر می‌کند و موجب تسریع توسعه‌ی شما در بخش ایمنی و بهداشت می‌شود.

رهنمود‌ها و مراجع:

شما باید قوانین محلی و بین‌المللی را بدانید و دستورالعمل‌های فنی که به کارکنان می‌دهید با مقررات اچ‌اس‌سی مطابقت داشته باشد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توانید دستورالعمل‌هایی صحیح بر اساس ضرورت داشتن اچ اس ای باشد.

مسئولیت‌ها:

قبل از اینکه انتظار اجرای موفقیت آمیز این قوانین را داشته باشیم، باید برای جهت‌دهی هرچه سریع‌تر و صحیح‌تر به پرسنل درگیر در این حوزه آموزش دهیم تا کارکنان توصیف دقیقی از نقش‌ها و مسئولیت‌های هر فرد داشته باشند.

ارتباطات:

داشتن برنامه‌ای مدون و برگزاری جلسات مستمر با کارکنان، برای بررسی استراتژی‌های فعلی حوزه‌ی اچ‌اس‌ای و ابتکارات جدید در سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ضروری بوده و علاوه بر این، داشتن یک برنامه‌ی ارتباطی واضح، همکاری را تقویت می‌کند و سردرگمی را در مواقع اضطراری کاهش می‌دهد. اصطلاح تول‌باکس تاک یا همان گفتگوی جعبه ابزار یک بحث گروهی غیررسمی است که بر یک موضوع ایمنی خاص تمرکز دارد. از این ابزارها می‌توان روزانه برای ترویج فرهنگ بخش ایمنی و همچنین برای تسهیل بحث‌های مربوط به سلامت و ایمنی در سایت‌های شغلی استفاده کرد.

کمک های اولیه و بازبینی:

داشتن تیمی مجهز به دانش کافی و کمک‌های اولیه استاندارد می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا به شهرت و جایگاهی مناسب در صنعت خود دست یابند. علاوه بر این نیز سازمان ها باید نیازهای کمک‌های اولیه را ارزیابی کنند و کمک‌های اولیه کافی داشته باشند. رویه‌های اضطراری باید ارزیابی و اصلاح شوند تا اطمینان حاصل شود آنها به درستی اجرا می‌شوند. داشتن یک جدول زمانی منظم برای بازبینی این رویه الزامی است. بازرسی ها باید به طور منظم انجام شود. با داشتن این مستندات می توان برای مقایسه‌ی عملکردها و بهبود آن‌ها استفاده کرد.

×
صنایع آتش نشانی و امداد نجات
مشاوره رایگان